Lokalizator

Nowości - GIS-NET.PL
Drukuj Email

Seminarium "Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo"

Zapraszam do udziału w seminarium na temat zastosowania narzędzi informatycznych w zarządzaniu kryzysowym, które odbędzie się 13 września w Warszawie. Podczas seminarium dowiedzą się Państwo jakie może być zastosowanie technik GIS w ocenie zagrożeń naturalnych. Przedstawiciel Urzędu Miasta Bytomia opowie o Portalu Zarządzania Kryzysowego, jego powstaniu oraz funkcjonalnościach. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania map cyfrowych i interaktywnych w zadaniach zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wykorzystania w zarządzaniu kryzysowym lotniczego skaningu laserowego oraz danych z obserwacji satelitarnych. Przedstawiciele Wrocławskiej Grupy Użytkowników GRASS przedstawią FOSS na przykładzie GRASS (oprogramowanie open source) jako narzędzi modelowania wydarzeń ekstremalnych.

W związku z tym, iż nasz portal objął Patronat Medialny nad imprezą mają Państwo możliwość otrzymania 10% rabatu na udział w konferencji. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 
Drukuj Email
Piątek, 06 Lipiec 2012 13:13

Wykorzystanie teledetekcji i fotogrametrii w ochronie środowiska

Ruszyły zapisy na warsztaty organizowane prze TPN. Rejestracja potrwa do 31 sierpnia - liczba miejsc ogranicznona. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w komunikacie - KOMUNIKAT 2

 
Drukuj Email

W dniach 30 - 31 maja obyła się w hotelu Anders w Starych Jabłonkach 14 międzynarodowa Konferencja Globemy. Tematem wiodącym tegorocznej konferencji  były Innowacyjne Rozwiązania Geoprzestrzenne - Smart Geospatial Solutions.

W konferencji wzięło udział łącznie ponad 140 osób które uczestniczyły w referatach , prezentacjach technicznych oraz warsztatach dotyczących innowacyjnych rozwiązań do:

 • Ewidencji, projektowania i obsługi sieci ciepłowniczych, energetycznych, wodno-kanalizacyjnych oraz sieci przesyłowych i dystrybucyjnych gazu i ropy
 • Ewidencji, projektowania i obsługi sieci telekomunikacyjnych
 • Zarządzania pracami i pracownikami w terenie
 • Zarządzania inteligentnymi sieciami i ?
 • Przetwarzania i obsługi danych geoprzestrzennych

Więcej…
 
Drukuj Email

BDOT Ready!!!

W ciągu najbliższych tygodni na rynek wejdzie nowa wersja oprogramowania SprintMAP®.BDOT do obsługi Bazy Danych Obiektów Topograficznych (BDOT) w strukturze zgodnej z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji  z dnia 17 listopada 2011 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych, a także standardowych opracowań kartograficznych.

 bdot

Podstawowe nowe funkcje aplikacji to:

1. Tworzenie modelu fizycznego geobazy BDOT na podstawie schematu aplikacyjnego;

2. Import danych z plików GML w wersji 3.2.1 zgodnych ze schematem aplikacyjnym BDOT;

3. Eksport danych z geobazy BDOT do plików GML w wersji 1.x, 2.x, 3.x;

4. Kontrola danych BDOT na podstawie szablonu kontroli;

5. Bezstratna konwersja schematów aplikacyjnych TBD 1.x i 2.x do struktur BDOT;

6. Przygotowanie zbiorów danych i metadanych oraz nadanie identyfikatorów zbioru na potrzeby przekazania/odbioru.

Oprogramowanie SprintMAP®.BDOT jest następcą  funkcjonującego  w  CODGiK, 9 województwach oraz kilkunastu przedsiębiorstwach geodezyjno-kartograficznych oprogramowania SprintMAP®.TBD oraz dziedziczy wiele jego funkcji – między innymi obsługę wszystkich schematów aplikacyjnych TBD zgodnych wytycznymi technicznymi oraz zawiera elementy kartografii. SprintMAP. TBD jest w tej chwili jedyną aplikacją pozwalającą na skuteczne przetwarzanie i kontrolę dużych zbiorów danych (np. pełne TBD dla obszaru województwa), a dzięki zastosowanej wielowątkowości nastąpiło znaczne przyspieszenie realizacji procesów (zależne od wydajności maszyny).Nowa wersja oprogramowania będzie dystrybuowana jako nowa linia produktu z możliwością upgrade-u oprogramowania SprintMAP.TBD.

Poprawiony: Wtorek, 12 Czerwiec 2012 08:26
 
Drukuj Email


GIS NIGHT 2012

Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż drugie spotkanie plenerowe GIS NIGHT odbędzie się w tym roku w Wetlinie w dniach 14-15 lipca 2012r.

Rejestracja odbywać się będzie do 16 czerwca 2012 roku lub do wyczerpania miejsc.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gisnight.pl.

Poprawiony: Środa, 30 Maj 2012 13:53
 
Drukuj Email

Szkolenie GNSS w terenie ? Już w lipcu w Radoszycach!

W dniach 9 – 12 lipca 2012 w Radoszycach (wieś położona w pięknych okolicach, na południe od Komańczy, usytuowana na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego) odbędzie się szkolenie
Techniki pomiarów GNSS (GPS) !

Celem szkolenia jest poznanie zasad funkcjonowania satelitarnych systemów pozycjonowania oraz nabycie umiejętności praktycznych  takich, jak:

 • zaplanowanie pomiarów,
 • przygotowanie danych,
 • prawidłowe prowadzenie pomiarów GNSS/GPS w realnych, zróżnicowanych warunkach terenowych,
 • zdolność unifikacji danych z różnych źródeł z technologią GNSS/GPS-GIS;
 • poznanie funkcji oprogramowania specjalistycznego pomocnych w przygotowaniu i obróbce danych,
 • opracowanie wyników pomiarów.


Informacje organizacyjne:

 • Czas trwania: 4 dni;
 • Szkolenie odbywać się będzie w godzinach 9-17 (8 godzin/dzień);
 • Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie ukończenia szkolenia;
 • Szkolenie zostanie przeprowadzone na odbiornikach marki Ashtech MobileMapper 10 lub MobileMapper 100 oraz oprogramowaniu pomiarowym ESRI ArcPad i DigiTerra.
 • Każdy z uczestników będzie miał zapewniony własny odbiornik oraz stanowisko komputerowe;
 • Wieczorami zaplanowane ognisko oraz paintball!

Więcej informacji można znaleźć w opisie szkolenia,uzyskać pod numerem 12 425 06 25 lub e-mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Poprawiony: Wtorek, 24 Kwiecień 2012 09:20
 
Drukuj Email

Globema i GE Energy podpisały umowę resellingową

Globema, autoryzowany partner i Value Added Reseller (VAR) firmy GE Energy, opracowała serię specjalistycznych, branżowych aplikacji, które rozszerzają funkcjonalność platformy Smallworld™ Network Inventory. Aplikacje te będą teraz dystrybuowane przez GE na całym świecie i zostały umieszczone na oficjalnej liście cenowej GE. Umowa resellingowa pomiędzy Globemą a GE Energy potwierdza kompetencje i doświadczenie polskiej firmy w tworzeniu rozwiązań opartych o platformę Smallworld™ oraz świadczy o wysokiej jakości i funkcjonalności tworzonych przez Globemę aplikacji.

 

Więcej…
 
Drukuj Email

Innowacyjne rozwiązania geoprzestrzenne

Serdecznie zapraszamy do udziału w 14. Międzynarodowej Konferencji Globemy, która odbędzie się w dniach 30-31 maja w hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Temat wiodący tegorocznego spotkania to Innowacyjne Rozwiązania Geoprzestrzenne – Smart Geospatial Solutions. Impreza na 10 dni przed mistrzostwami piłkarskimi EURO 2012, w malowniczym otoczeniu Mazurskich jezior, będzie kolejną okazją by się spotkać i lepiej poznać zespół oraz produkty Globemy. Więcej informacji na stronach Organizatora

 

 
Drukuj Email

ROZWIĄZANIA TELEINFORMATYCZNE W SYSTEMACH WODNO-KANALIZACYJNYCH

22 marca w Warszawie odbędzie się II seminarium z cyklu SYSTEMY INFORMATYCZNE W BRANŻY UTILITIES "ROZWIĄZANIA TELEINFORMATYCZNE W SYSTEMACH WODNO-KANALIZACYJNYCH". Podczas seminarium będą poruszane tematy związane z GIS - doświadczenia z wdrażania GIS w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych. Szczegółowy program imprezy znajduje sie na stronach Organizatora. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa!

 
Drukuj Email

GIS w Praktyce

6 marca br. w Warszawie odbędzie się już XVIII edycja seminarium z cyklu "GIS w Praktyce". Tegoroczne spotkanie dotyczyć będzie map cyfrowych i praktycznych aspektów zastosowań. Więcej informacji na stronach Organizatora. Serwis GN objął patronat medialny nad imprezą - zapraszamy serdecznie do uczestnictwa.

 
Drukuj Email

Studia Podyplomowe na UW - nowa oferta!
Nowa oferta edukacyjna Uniwersytetu Wrocławskiego jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy.

Od lutego 2012 Uniwersytet Wrocławski rozpoczyna nabór na STUDIA PODYPLOMOWE pt. "GIS i modelowanie przepływu wód podziemnych".  Studia w części finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczególnie zapraszamy osoby 45 +. Opisy kierunków, szczegóły dotyczące rekrutacji oraz informacje o projekcie dostępne na stronie www.nowaoferta.uni.wroc.pl


 
Drukuj Email
Wtorek, 25 Październik 2011 08:00

GIS Day w IMGW PIB

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym seminarium naukowym poświęconemu zastosowaniom technik GIS w meteorologii, klimatologii, hydrologii oraz gospodarce wodnej w ramach obchodzonego w dniu 16 listopada br. Światowego Dnia GIS (GIS Day). Więcej informacji na stronach Organizatora

.

 
Drukuj Email

Rekrutacja na Studia Podyplomowe UNIGIS

1 października 2011 r. rozpoczęła się rekrutacja na dwuletnie Studia Podyplomowe Systemy Informacji Geograficznej UNIGIS. Rekrutacja potrwa do 31 grudnia 2011 r. Zapraszamy!

Studia odbywają się w trybie nauki na odległość z wykorzystaniem Internetu. Są prowadzone w ramach międzynarodowej sieci UNIGIS International Association w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ we współpracy z Centrum Geoinformatyki Uniwersytetu w Salzburgu
 
Drukuj Email

Nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon 2011

W imieniu Organizatorów mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji konferencji Nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon poświęconej Systemom Informacji Geograficznej. Konferencja zakresem tematycznym obejmuje systemy lokalizacyjne i radiolokację, WebGIS, Web-mapping, mobilny GIS, nawigację w lotnictwie i kosmosie, a także systemy nawigacji satelitarnej GPS i urządzenia nawigacyjne – nie zamykamy się na potrzeby rynku, który podąża ku coraz bardziej innowacyjnym formom informacji geograficznej.

 

Więcej…
 
Drukuj Email

Targi wiedzy w Kielcach!

W dniach 13-14 października 2011 w halach wystawienniczych Targów Kielce odbędzie się „GIS Meeting – Targi wiedzy i rozwiązań geoinformacyjnych”. Jest to spotkanie osób, które nie dyskutują już o tym CZY warto wdrażać GIS tylko JAK to zrobić skutecznie i efektywnie aby spełnić wymogi prawa i osiągnąć maksymalne korzyści. Serwis GIS-NET jako patron medialny serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w konferencji!

 
Drukuj Email

Szkolenia GIS – najlepszy start w nową technologię.

Porzekadło mówi, że „nie ma lepszego nauczyciela jak doświadczenie”, ale inne przestrzega, aby wiedzę zdobywać „poprzez szkolenia, a nie na błędach”.  Najlepszym kompromisem jest uczenie się poprzez współpracę z doświadczonymi osobami.  W trakcie szkoleń doświadczenie prowadzącego łatwo poznać: słaby nauczyciel mówi wszystko co wie, średni realizuje program, dobry mówi dokładnie to czego potrzebuje uczeń, otwiera wyobraźnie i wpływa na świadomość. Aby pozwolić sobie na tę najwyższą jakość szkoleń instruktor prowadzący zajęcia musi być doświadczonym fachowcem, gotowym by odpowiedzieć na zaskakujące pytania ucznia i rozwiązać w praktyce techniczne zadania. W SmallGIS nie ma etatowych instruktorów GIS - szkolenia prowadzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem: programiści, analitycy i specjaliści GIS, którzy zrealizowali wiele projektów. Między instruktorami a uczniami często tworzy się długotrwała więź, pozwalająca korzystać z konsultacji technicznych na długo po zakończeniu szkolenia. Z tej formy wsparcia po szkoleniach korzystało wiele osób w chwili powstania barier w realizacji ich własnych projektów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>