Lokalizator

Nowości - GIS-NET.PL
Drukuj Email

Nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon 2011

W imieniu Organizatorów mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji konferencji Nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon poświęconej Systemom Informacji Geograficznej. Konferencja zakresem tematycznym obejmuje systemy lokalizacyjne i radiolokację, WebGIS, Web-mapping, mobilny GIS, nawigację w lotnictwie i kosmosie, a także systemy nawigacji satelitarnej GPS i urządzenia nawigacyjne – nie zamykamy się na potrzeby rynku, który podąża ku coraz bardziej innowacyjnym formom informacji geograficznej.

 

Więcej…
 
Drukuj Email

Targi wiedzy w Kielcach!

W dniach 13-14 października 2011 w halach wystawienniczych Targów Kielce odbędzie się „GIS Meeting – Targi wiedzy i rozwiązań geoinformacyjnych”. Jest to spotkanie osób, które nie dyskutują już o tym CZY warto wdrażać GIS tylko JAK to zrobić skutecznie i efektywnie aby spełnić wymogi prawa i osiągnąć maksymalne korzyści. Serwis GIS-NET jako patron medialny serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w konferencji!

 
Drukuj Email

Szkolenia GIS – najlepszy start w nową technologię.

Porzekadło mówi, że „nie ma lepszego nauczyciela jak doświadczenie”, ale inne przestrzega, aby wiedzę zdobywać „poprzez szkolenia, a nie na błędach”.  Najlepszym kompromisem jest uczenie się poprzez współpracę z doświadczonymi osobami.  W trakcie szkoleń doświadczenie prowadzącego łatwo poznać: słaby nauczyciel mówi wszystko co wie, średni realizuje program, dobry mówi dokładnie to czego potrzebuje uczeń, otwiera wyobraźnie i wpływa na świadomość. Aby pozwolić sobie na tę najwyższą jakość szkoleń instruktor prowadzący zajęcia musi być doświadczonym fachowcem, gotowym by odpowiedzieć na zaskakujące pytania ucznia i rozwiązać w praktyce techniczne zadania. W SmallGIS nie ma etatowych instruktorów GIS - szkolenia prowadzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem: programiści, analitycy i specjaliści GIS, którzy zrealizowali wiele projektów. Między instruktorami a uczniami często tworzy się długotrwała więź, pozwalająca korzystać z konsultacji technicznych na długo po zakończeniu szkolenia. Z tej formy wsparcia po szkoleniach korzystało wiele osób w chwili powstania barier w realizacji ich własnych projektów.

Więcej…
 
Drukuj Email
Konkurs – „SprintMAP – ergonomia zastosowań”

W dniach 9-10 lipca 2011 odbyło się pierwsze spotkanie plenerowe GIS NIGHT w Radoszycach (Bieszczady). Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów oraz zajęć praktycznych, z zakresu GIS, teledetekcji satelitarne i technologii GNSS oraz wymienić się wzajemnymi spostrzeżeniami. Podczas imprezy ogłoszony został konkurs na najlepszą pracę z użyciem narzędzi SprintMAP lub zobrazowań satelitarnych.

Proponowane jest kilka obszarów tematycznych prac konkursowych:

  • Planowanie przestrzenne
  • Środowisko przyrodnicze
  • Teledetekcja.
  • Zastosowania interdyscyplinarne

Konkurs ma na celu wyłonić nie tylko pomysły na zastosowanie ale również oryginalność metodyki – w szczególności metodyki oceny ergonomii i ekonomii użycia rozwiązań GIS.

Dla autorów trzech najlepszych prac zostaną ufundowane nagrody pieniężne.

Zasady i regulamin udziału w konkursie oraz szczegółowe podsumowanie spotkania można znaleźć na www.gisnight.pl.

 
Drukuj Email

GIS Night

W dniach 9-10 lipca, w Bieszczadach (Radoszyce, gmina Komańcza) odbędzie się pierwsze spotkanie plenerowe pod hasłem "GIS Night", organizowane przez firmę SmallGIS.

Tematyka spotkania obejmować będzie m.in. architekturę oprogramowania ArcGIS i jego rozszerzenia, Państwowe Rejestry Danych Przestrzennych, standardy GIS, certyfikat ECDL GIS, dostęp do zobrazowań satelitarnych w Polsce. W trakcie spotkania ogłoszony zostanie konkurs na najlepszą pracę z użyciem narzędzi SprintMAP.
Udział w GIS Night jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.gisnight.pl

GIS-NET objął imprezę patronatem medialnym.
Zapraszamy do udziału!

Źródło: www.gisnight.pl

 
Drukuj Email

Akademia GIS

W czwartek 12 maja 2011 roku w siedzibie śląskich organizacji urbanistycznych w Katowicach (Południowa Okręgowa Izba Urbanistów i Towarzystwo Urbanistów Polskich) odbyły się inauguracyjne zajęcia kursu pilotażowego Akademii GIS dla Urbanistów.

 
Drukuj Email

GIS - Teledetekcja Środowiska

w dniach 13-17 czerwca 2011 r. odbędą się w Poznaniu warsztaty z zakresu teledetekcji środowiska dla pracowników ośrodków geograficznych w Polsce. Podstawowym celem warsztatów geograficznych będzie zapoznanie uczestników z najnowszymi metodami badań oceny stanu aktualnego, przekształceń i ochrony środowiska geograficznego. Trzecia edycja warsztatów, zgodnie z wypowiedziami ankietowymi uczestników ubiegłych warsztatów GIS – platforma integracyjna geografii oraz GIS – Woda w środowisku jest poświęcona problematyce teledetekcyjnej w środowisku geograficznym przy wykorzystaniu możliwości jakie dostarczają systemy geoinformacyjne. Organizacji Warsztatów Geograficznych podjęła się Pracownia Analiz Geoinformacyjnych Instytutu Geoekologii i Geoinformacji UAM w Poznaniu przy współudziale Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich oraz firmy GEOSYSTEMS Polska Sp. z o.o.

 

Pobierz program warsztatów

 
Drukuj Email

KlimSAT

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskich Warsztatach Klimatologii Satelitarnej, które odbędą się w dniach 3-4 czerwca w Krakowie. Organizatorami warsztatów jest Centrum Badań Kosmicznych oraz Uniwersytet Jagielloński. Więcej informacji na stronach Organizatorów.

 
Drukuj Email

WorldView-3 !!!

WV3

DigitalGlobe we współpracy z Lockheed Martin planuje do końca 2014 r. umieszczenie na orbicie okołoziemskiej kolejnego satelity z serii WV. Sensor WV-3 ma rejestrować powierzchnie Ziemi z rozdzielczością terenową 0,33 m oraz podobnie jak WV-2 aż w 8 kanałach spektralnych.

 

Źródło: DigitalGlobe, News Room
 
Drukuj Email

Geomatyka w Lasach Państwowych

Geomatyka_OkladkaPublikacja "Geomatyka w Lasach Państwowych" została wydana na początku 2011 r. przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych z przeznaczeniem do użytku wewnętrznego w jednostkach organizacyjnych PGL LP i nie jest przeznaczona do sprzedaży komercyjnej. Publikację można pobrać za DARMO W WESJI ELEKTRONICZNEJ.

Podobnie jak jej poprzedniczka, jest to praca zbiorowa: Dwadzieścia rozdziałów napisanych zostało przez 24 autorów, którzy reprezentują świat leśnej geomatyki i wywodzą się z jednostek Lasów Państwowych, instytucji naukowych oraz firm komercyjnych związanych z Lasami Państwowymi.

Ponieważ publikacja w założeniach nosić ma charakter podręcznika pogłębiającego wiedzę geomatyczną pracowników LP, na jej treść składa się omówienie teoretycznych podstaw wszystkich dziedzin geomatyki, które znajdują się w kręgu zainteresowania leśnictwa w Polsce. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera pokaźny spis związanej tematycznie literatury oraz indeks wyrazów kluczowych kojarzących się z zawartością treści.

 

 

 
Drukuj Email

Tsunami z WV2

Satelita WorldView-2 zarejestrował skutki katastrofy jaka miała miejsce u wybrzeży Japonii w wyniku trzęsienia ziemi oraz niszczącej fali tsunami. Seria obrazów dostępna jest w GALERIA ZDJĘĆ FLICKR

 
Drukuj Email

GIS W PRAKTYCE - XVII edycja seminarium

16 marca 2011 r. odbędzie się XVII edycja seminarium z cyklu "GIS W PRAKTYCE". Tym razem tematyka obejmować będzie zagadnienia związane z interaktywnymi systemami mapowymi oraz przestrzennymi mapami cyfrowymi. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie organizatora - Centrum Promocji Informatyki. GIS-NET objął seminarium Patronatem Medialnym

Użytkownicy rejestrujący się przez portal GN otrzymują 5% RABAT.

Zarejestruj się!

 

Zapraszamy do uczestnictwa w seminarium!

 
Drukuj Email

Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo - seminarium

GIS-NET jako Patron Medialny zaprasza do uczestnictwa w XVII seminairum z cyklu "Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo - Praktyczne zastosowanie narzędzi informatycznych (w tym GIS) w Zarządzaniu Kryzysowym". Seminarium odbędzie się 25 stycznia 2011 r. w Warszawie. Więcej informacji na stronach Orgnizatora - Centrum Promocji Informatyki

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Redakcja GN

 
Drukuj Email

Praktyki w NASA!

NASA

Amerykańska Agencja Kosmiczna ogłosiła konkurs na praktyki w NASA w ramach programu Lunar Exploration Summer Intern Program. Preferowane dziedziny to geologia, nauki planetarne i inne zbliżone (np. astronomia, chemia, fizyka). Termin składania zgłoszeń upływa 21 stycznia 2011r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Agencji

 
Drukuj Email

 

GlobCover 2009!

ESA opublikowała mapę pokrycia terenu (GlobCover) dla całego świata. Mapę opracowno przy współpracy z liczymi Insytucjami na całym świcie w oparciu o dane satelitarne zbierane przez satelitę ENVISAT. Aby pobrać dane w wersji rastrowej przejdź do działu  Serwery z Mapami

 

globcover_europe_2009_small_b


 
Drukuj Email

Bezpłatny kurs Teledetekcji Satelitarnej w Krakowie !!!

III edytcja zaawansowanego kursu teledetekcji satelitarnej z cyklu  "ESA Advanced Training Course in Land Remote Sensing"  tym razem odbędzie się w Krakowie. Kurs Europejskiej Agencji Kosmicznej odbędzie się w dniach 12-16 września 2011 r. Współorganizatorami szkolenia są: Uniwersytet Jagielloński, Centrum Badań Kosmicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Instytut Geodezji i Kartografii. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronach Organizatora

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>