Lokalizator

Nowości - GIS-NET.PL
Drukuj Email

Pierwszy polski satelita!

Oficjalna strona Konsorcjum BRITE

W ramach międzynarodowego projektu BRITE (BRIght Target Explorer Constellation) polscy naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych oraz Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika zbudują pierwszego polskiego nanosatelitę i przyczynią się do jeszcze lepszego poznania i zrozumienia wewnętrznej budowy największych gwiazd naszej galaktyki

 

 
Drukuj Email

Powódz okiem satelity!

 

cbk_logo_malePo raz pierwszy w Polsce do walki z powodzią wykorzystano wysoko-rozdzielcze radarowe zobrazowania powierzchni Ziemi wykonane przez satelity. Na prośbę Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej powstał ad hoc zespół wsparcia satelitarnego GMES przy Centrum Badań Kosmicznych PAN. Opracowania obszarów zalanych nad Wisłą i Odrą, powstały dzięki europejskiemu programowi SAFER, z którego pochodzą dane. Pozwalają one na znaczne skrócenie czasu i zoptymalizowanie decyzji sztabów kryzysowych i instytucji biorących udział w akcji przeciwpowodziowej. 

Pobierz materiał


 
Drukuj Email

Car-to-graph

Spółka Emapa stworzyła autorską technologię zbierania i weryfikacji danych mapowych w terenie, gwarantującą najwyższą precyzję oraz aktualność oferowanych map cyfrowych. Więcej informacji o technologii zamieszczono w artykule

 
Drukuj Email

EkoStrefa

Firma Emapa zaprezentowała ciekawe rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwom związanym z gospodarką odpadami. Aplikacja Emapa EkoStrefa, przeznaczona specjalnie do zarządzania strefami recyklingu, została wyposażona w szereg zaawansowanych funkcji uzupełnionych o dokładną mapę Polski. Więcej informacji o programie tutaj.

 
Drukuj Email

TBD w promocji !!!

Firmy SmallGIS i ESRI Polska wypuściły na rynek bezkonkurencyjną pod względem technologicznym oraz cenowym ofertę linii produkcyjnej Topograficznej Bazy Danych (TBD). Oferta promocyjna skierowana jest do przedsiębiorstw zajmujących się produkcją danych na potrzeby TBD. Produkcja może być realizowana zarówno w trybie rozłącznym (jednostanowiskowym) jak i wielodostępowym i wersjonowanym.

 
Drukuj Email

Pancerny GIS!

urzadzenie_pancerneFirma SmallGIS powiększyła swoją ofertę handlową o pancerne urządzenia mobilne typu CF-19. Dzięki połączeniu profesjonalnych aplikacji GIS: SprintMAP oraz ESRI ArcGIS z "pancerniakiem" uzyskano poziom funkcjonalności nieosiągalny dla zwykłych urządzeń PDA.

Tablet/Laptop jest niezawodny, trwały i lekki (2,3 kg). Pojemna bateria wytrzymuje nawet do 10 godzin! Dzięki temu, że spełnia normy odporności na wodę i pył IP 67 oraz militarne MIL STD 810 F, można wykorzystywać go w najtrudniejszych warunkach terenowych mając przy tym dostęp do narzędzi, z których można było korzystać tylko w biurze.

więcej informacji na stronach SmallGIS

 
Drukuj Email

Urban Atlas - dane wektorowe do ściągnięcia!

W sekcji Serwery z mapami zostały opublikowane dane wektorowe dotyczące stref funkcjonalnych w 10 największych miastach w Polsce. Dane opracowano w ramach projektu GMES - Urban Atlas i dla całej Europy zostały opublikowane na stronach Europejskiej Agencji Środowiska

 
Drukuj Email

EUFAR - Lataj z Meteo France

Projekt o charakterze edukacyjnym EUFAR (European Facility For Airborne Research) skierowanych jest do studentów oraz doktorantów z całej Europy. EUFAR finansowany jest z 7 FP a głównym jego koordynatorem jest francuski Meteo France. Podstawowym celem projektu jest propagacja wykorzystywania aparatury naukowej w tym floty powietrznej w badaniach naukowych przede wszystkim wśród młodych naukowców. 

 
Drukuj Email

Oryginalny plan miasta w Żorach

Z serii ciekawych zastosowań kartograficznych zwracamy uwagę na interesujący pomysł wkomponowania mapy w architekturę miasta. Na placu kś. Klimka w Żorach stanie fontanna w kształcie mapy, na której zlokalizowane będą także zabytki miasta. Projekt został zaprezentowany na stronie miasta.


 

 
Drukuj Email

Global Acion Atlas

Tym razem stworzono narzędzie przy użyciu Bing Microsoftu. Globalny Atlas Działań na stronach National Geographic. Przedstawione są tutaj projekty skoncentrowane są wokół sześciu działań: ochrona przyrody, pomoc humanitarna, kultura, odkrywanie, zmiany klimatyczne i energia. Poszczególne działy zawierają bardziej szczegółowe kategorie. Każdemu działaniu towarzyszy szczegółowy opis.

 
Drukuj Email

Jogging – planowanie trasy

Kolejne zastosowanie zwykorzystaniem Google maps. Tym razem aplikacja wyszukuje trasę do biegania w okolicy. Pożyteczne narzędzie dla każdego, kogo interesuje jogging, zwłaszcza gdy wiosna w pełni.


 

 
Drukuj Email

Błyskawiczny sposób na mapę

Szybki sposób na umieszczenie mapy na stronie internetowej jest udostępniony poprzez kreator map na poralu targeo.pl. Za pomocą czterech kroków: Mapka-Lokalizacja-Personalizacja-Generuj.


 
Drukuj Email

Realistyczny Model Miasta – prezentacja wideo!

W trakcie konferencji O'Reilly Where 2.O Conference 2010 zaprezentowane zostało rozwiązanie dla tworzenie Trójwymiarowego realistycznego modelu miasta. Dzięki wykorzystaniu serii zdjęć lotniczych możliwa jest pełna automatyzacja procesu i szybkie wykonanie modelu. Prezentacja przedstawia imponujące możliwości tego rozwiązania. Poniżej link do ubiegłorocznej prezenacji 3D technologies także na tej konferencji. 

 
Drukuj Email

Katastrofa Smoleńska na zobrazowaniach satelitarnych!

DigitalGlobe zaprezentowało zdjęcie satelitarne z miejsca katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego wykonane 12.04.2010 w poniedziałek. Materiał prawdopodobnie będzie wykorzystany w śledztwie.


Poprawiony: Piątek, 14 Maj 2010 13:29
 
Drukuj Email

LIDAR wykorzystywany do pomiaru rozprzestrzeniania się pyłu wulkanicznego nad Europą

University of Manchester zarejestrowało występowania pyłu za pomocą Aerosol LIDAR. Dane dotyczące tych pomiarów można znaleźć na stronie internetowej Brytyjskiego Urzędu Meteorologicznego – MET


 
Drukuj Email

Obserwacja chmury pyłu wulkanicznego i ruch lotniczy on-line!

Wszystkim zainteresowanym rozprzestrzenianiem się chmury pyłu wulkanicznego i jego wpływem na ruch lotniczy polecamy strone Radarvirtuel. Znajduje się tam zarówno zasięg chmury jak i obecny stan ruchu lotniczego. Aktualizacja danych odbywa się automatycznie.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>