Lokalizator

Nowości - GIS-NET.PL
Drukuj Email

Kurs teledetekcji radarowej...

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych (CBK) Polskiej Akademii Nauk organizuje kurs teledetekcji radarowej, który odbędzie się w dniach 6-10 września br. w Warszawie

Poprawiony: Poniedziałek, 10 Maj 2010 15:28
 
Drukuj Email

Czym jest GMES?

Zapraszmy do nowej sekcji GMES, która została właśnie opublikowana na łamach naszego serwisu. Znajdziecie tam pełen zakres informacji odnośnie tego czym jest GMES, kto uczestniczy w jego budowaniu oraz jakie projekty w ramach tego programu są realizowane!

Poprawiony: Piątek, 23 Kwiecień 2010 07:56
 
Drukuj Email

Space Days ! Giełda kooperacji - bezpłatny udział

W dniach 12-14 maja 2010 r. w Atenach odbędzie się konferencja oraz giełda kooperacji, której celem będzie odkrycie nowych możliwości współpracy biznesowej i badawczej w europejskim sektorze kosmicznym. Wydarzenie organizuje grecka organizacja Praxi, będąca członkiem sieci  Enterprise Europe Network.

Więcej informacji na stronach organizatora

 
Drukuj Email

Polecane strony!

Serwis GIS-Net został wzbogacony o sekcje "Polecane strony'. Znajdują się tam odnośniki do ciekawych stron internetowych zawierających m.in. TB dany geoprzestrznnych, informacje o uczelniach z profilem GIS, Teledetekcja i Geodezja w kraju i zagranicą czy linki do branżowych organizacji. Zachęcamy do zapoznani się z unikalną kolekcją linków!

 
Drukuj Email
Patronat medialny!

GIS-Net objął patronat medialny nad konferencją pt. GEOINFORMACJA W ZARZĄDZANIU ŚRODOWISKIEM, która odbędzie się w dniu 21 kwietnia w Warszawie. Pierwszych 10 osób zapraszamy do BEZPŁATNEGO UDZIAŁU!

Więcej informacji w sekcji wydarzenia oraz na stronie organizatoraPoprawiony: Poniedziałek, 15 Marzec 2010 09:57
 
Drukuj Email

GeoSklep!

Redakcja GIS-Net ma przyjemność poinformować, iż w marcu br. oddaliśmy do Państwa dyspozycji internetowy GeoSklep. Mogą Państwo w nim nabyć zarówno dane geoprzestrzenne, oprogramowanie i odbiorniki GPS, oprogramowanie GIS czy publikacje dotyczące tematyki systemów informacji geograficznej oraz teledetekcji.

Zapraszamy do GeoSklepu i życzymy udanych zakupów!!

Poprawiony: Piątek, 22 Kwiecień 2016 14:05
 
Drukuj Email

Warsztaty w ESA...

W kwietniu Europejska Agencja Kosmiczna organizuje w swojej siedzibie we Frascati warsztaty poświęcone rozwojowi wysoko rozdzielczych zobrazowań satelitarnych pochodzących z satelitów geostacjonarnych. Więcej informacji  czytaj w sekcji pozostałe wydarzenia

Poprawiony: Poniedziałek, 08 Marzec 2010 15:03
 
Drukuj Email

Serwis GPS!

Twój GPS odmówił właśnie posłuszeństa? Nie dokonuje pomiaru z satysfakcjonującą Cię precyzją? GIS-Net właśnie udostępnił serwis, który umożliwi szybką oraz profesjonalną naprawę Twojego sprzętu! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Poprawiony: Piątek, 22 Kwiecień 2016 14:06
 
Drukuj Email

Lista serwisów WMS !

Zapoznaj się z unikalną listą najpopularniejszych polskich oraz zagranicznych serwisów WMS, która została opublikowana na łamach GIS-Net w sekcji Serwisy WMS 

Poprawiony: Piątek, 05 Marzec 2010 15:55
 
Drukuj Email

Partnerstwo DigitalGlobe i SmallGIS! 

   

GlobalAliance_b

SmallGIS jest pierwszą w Polsce firmą, która wzięła udział w programie WordView Global Alliance. Jako partner European Space Imaging oraz DigitalGlobe, dostarcza na rynek polski zobrazowania z konstelacji 3 satelitów VHR (Very High Resolution) WorldView-2, WorldView-1, QuickBird oraz produkty pochodne powstałe na bazie tych danych (ortofotomapy, DEM, budynki 3D itp.).

Udział w programie partnerskim zapewnia firmie SmallGIS priorytetowy dostęp do materiałów oraz nowości technologicznych. W firmie podjęte zostały również prace badawcze nad nowymi zastosowaniami technologii satelitarnych.

Poprawiony: Piątek, 19 Luty 2010 10:53
 
Drukuj Email

Pierwszy w Polsce serwis WMS dla Lasów Państwowych

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie we współpracy z firmą SmallGIS na podstawie materiałów źródłowych z Nadleśnictw przygotowała „Mapę lasów o szczególnych walorach przyrodniczych (HCVF)”, która została opublikowana w internetowym serwisie mapowym na stronie http://s.gis-net.pl/rdlp_krakow/.

 

Serwis mapowy zawiera również informację na temat form ochrony przyrody w postaci warstw informacyjnych mapy numerycznej oraz zintegrowane i przetworzone warstwy numeryczne LMN z Nadleśnictw.

 

Źródło: http://krakow.lasy.gov.pl

Poprawiony: Piątek, 19 Luty 2010 10:55
 
Drukuj Email

GIS Day 2009 w Krakowie 

 

W tym roku w Krakowie po raz pierwszy podjęto się wspólnego organizowania GIS DAY w krakowskim środowisku akademickim.

Pomysł ten został przedstawiony w czasie zeszłorocznych obchodów Dnia GIS na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na Wydziale Leśnym. Pozytywnie na tą ideę odpowiedzieli pracownicy i władze zainteresowanych wydziałów i instytutów dwóch uczelni krakowskich: Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspólna organizacja Dnia GIS w Krakowie na pewno pozwoli zapewnić zarówno wszystkim krakowskim studentom, jak i przedstawicielom firm i innych instytucji okazję do spotkania w jednym miejscu i czasie wokół tematyki GIS.

 

Tegoroczny GIS Day w Krakowie:

18 listopada 2009, Kampus 600-lecia Odnowienia UJ
Gronostajowa 7, Kraków

 

Źródło: http://www.gis.geo.uj.edu.pl

 

Poprawiony: Piątek, 19 Luty 2010 10:54
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>